Pompy ciepła

Request a Call Back

Pompy ciepła powietrze-powietrze typu split
(z funkcją chłodzenia i grzania)

To nic innego jak zwykły klimatyzator pracujący w temperaturach do -25C. Niezależnie od tego, czy odnawiasz już istniejący dom, czy budujesz nowy, pompa ciepła powietrze-powietrze stanowi idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Pompy ciepła charakteryzują się łatwością instalacji oraz nadają się idealnie do zastępowania starych instalacji ogrzewania elektrycznego. Te elastyczne jednostki dostosowują się do każdego układu pomieszczeń, a ich klasa efektywności energetycznej A+++ spełnia wszelkie wymagania dla budynków ekologicznych.

Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda
(z funkcją grzania)

Z łatwością można nią zastąpić stary system ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Pompa wysokotemperaturowa idealnie nadaje się do zastąpienia starych kotłów. Wymaga minimalnej przestrzeni do instalacji i z łatwością integruje się z istniejącą instalacją rurową oraz grzejnikami. Wykorzystując tylko odnawialną energię z powietrza może ogrzewać ciepłą wodę do temperatury 80C Zasilanie energią odnawialną w 65% pobierana z powietrza oraz w 35% energią elektryczną. Osiąga klasę efektywności energetycznej A+

Niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda
(z funkcją chłodzenia i grzania)

Stanowią odpowiednie rozwiązanie dla nowych mieszkań lub budynków. Połączenie ich z układem ogrzewania podłogowego lub grzejnikami niskotemperaturowymi to konfiguracja, która pobiera mniej energii do ogrzewania Twojego domu. Połączenie pompy ciepła ze zbiornikiem układu ciepłej wody użytkowej zapewnia wytwarzanie z wysoką efektywnością wystarczającej ilości ciepłej wody dla całej rodziny. Zasilanie energią odnawialną w 75% pobieraną z powietrza oraz w 25% energią elektryczną. Osiąga klasę A++ efektywności energetycznej dla ogrzewania.

Hybrydowa pompa ciepła

Hybrydowa pompa ciepła łączy technologię pomp ciepła powietrze-woda, wykorzystującą energię odnawialną, z gazowym kotłem kondensacyjnym, aby zapewnić najwyższą efektywność. Jej inteligentne oprogramowanie pomaga oszczędzać aż do 35% więcej energii w porównaniu z gazowym kotłem kondensacyjnym poprzez automatyczne wyznaczanie kombinacji najbardziej ekonomicznej i efektywnej energetycznie w oparciu o ceny energii, temperatury zewnętrzne oraz wydajność cieplną jednostki wewnętrznej.