Klimatyzacja

Request a Call Back

Klimatyzacja

Jest to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

 

Warto pomyśleć o klimatyzacji w domu już dziś, klimat się ociepla, upały stają się już coraz uciążliwsze. Koszta klimatyzacji są już zredukowane w dużym stopniu i stają się dostępne dla coraz większego grona użytkowników. Dzięki montażowi urządzenia klimatyzującego pozbędziemy się bakterii, roztoczy, kurzu i przykrego zapachu. Dzięki klimatyzacji możemy także uzyskać ogrzewanie w zimne dni uzyskiwane za pomocą ciepła uzyskiwanego z nawet zimnego powietrza. W naszej ofercie znajdują się urządzenia instalowane m.in. w domach, szkołach, restauracjach, hotelach, lokalach handlowych i serwerowniach. Oferujemy funkcjonalne klimatyzatory: ścienne, kasetonowe, kanałowe i przypodłogowe renomowanych firm. Zapewniamy komfort użytkowania i zadowolenie klienta.

Ich główną zaletą jest swoboda w planowaniu pomieszczenia (mogą być dowolnie lokalizowane).
Instalowane w otworze okiennym lub murze, proste w montażu i obsłudze, atrakcyjne cenowo. Umożliwiają swobodne i równomierne rozprzestrzeniania powietrza.
Montowane bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Ich budowa sprawia, że powietrze płynie z dużą prędkością pod sufitem, następnie zwalnia i przepływ w pomieszczeniu jest równomierny. Takie rozwiązanie sprawia, że ten typ klimatyzatorów nadaje się do pomieszczeń wysokich, gdzie górne partie pomieszczenie nie muszą być chłodzone/nagrzewane równie dokładnie jak niższe.
Instaluje się w konstrukcji sufitu podwieszanego. Klimatyzatory te umożliwiają równomierne rozprzestrzenianie powietrza od punktu centralnego (kasetonu) – dzięki temu lokalizacja wewnętrznej jednostki jest praktycznie dowolna. Klimatyzator tego typu jest najczęściej stosowany w pomieszczeniach biurowych, sklepach, salonach i punktach usługowych, gdzie ważna jest estetyka.
Umożliwia jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń, kierując do nich powietrze o odpowiednich parametrach (za pomocą odpowiednich kanałów). Temperatura nawiewanego powietrza ustawiana jest jako średnia ze wszystkich pomieszczeń, a powietrze rozprowadzane jest bardzo dokładnie i równomiernie.